Secura – Sartorius Level Control

Pro přesné zvážení hmotnosti vzorku je důležité mít vážní misku ve vodorovném stavu. Proto jsou všechny váhy vybaveny libelou, která slouží k uvedení váhy do vodorovného stavu (dále jen nivelizace). Pokud není váha správně nivelizována, mohou být navážené hmotnosti nepřesné. Řada vah Secura je vybavena technologií Sartorius Level Control. Funkci klasické libely u této řady vah převzal optoelektronický senzor s grafickým pomocníkem. Nejenže vidíte na displeji znázorněnou libelu, ale grafický pomocník Vám také ukáže, kterou výškově stavitelnou nožičkou a jakým směrem je třeba otáčet, abyste váhu správně nivelizovali. Senzor hlídá nivelizaci neustále a pokud někdo poruší rovnovážný stav váhy, oznámí senzor porušení vodorovného stavu varovným hlášením na displeji. Na činnost senzoru jsou navázány další procesy, kterými podle zvolené úrovně ochrany (Safety level „LOW“ nebo „HIGH“) dává váha najevo uživateli, že dosažené výsledky mohou být zkreslené.

1) V levém horním rohu displeje se objeví červený varovný nápis „LEVEL

2) Navážená hodnota se „nezvýrazní„. Pokud je váha ve správném stavu, číslice na displeji jsou ostrá a mají jasnou „černou“ barvu. Když je váha chybně nivelizována, hodnota na displeji zůstane nevýrazná a číslice mají pouze „šedivou“ barvu. Nad hmotnostní jednotkou je zvýrazněn vykřičník. Tímto způsobem dává váha uživateli najevo, že „něco“ není v pořádku.

3) Při nastavení nejvyššího stupně ochrany (Safety Level High) zablokuje váha při chybné nivelizaci odesílání navážených dat na datový výstup. Nesprávně navážená data nelze vytisknout nebo odeslat do PC. Tím se snižuje riziko, že chybná data budou archivována, nebo použita v dalších procesech. Nemělo by se stát, že obsluha pracuje několik hodin s chybnými výsledky a způsobí ekonomické škody nebo zhorší kvalitu výroby.

Sartorius Level Control snižuje případné riziko chyb a pomáhá svým uživatelům dosáhnout objektivních výsledků. Video k nivelizaci řady Secura si můžete prohlédnout zde…